Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółka z o.o. w Nowej Dębie

Ogłoszenia i komunikaty

2022-05-09 Zmiana standardu nadawania w telewizji kablowej

Od 23.05.2022r w sieciach  Telewizji Kablowej TSM w Tarnobrzegu, Nowej Dębie i w Skopaniu nastąpi zmiana standardu nadawania niektórych programów telewizyjnych. Zmiana dotyczy następujących programów nadawanych w pakiecie podstawowym: Polsat, Super Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, PULS2, TV6. EskaTV, TTV, Polo TV, Antena HD, TV Trwam, StopklatkaTV, FokusTV, TVP ABC. Wszystkie pozostałe programy telewizyjne, w tym programy pakietu maxi będą nadal nadawane w dotychczasowym standardzie DVB-T.   Zmiany w sieciach telewizji kablowej są związane z ogólnopolskimi zmianami w standardzie nadawania programów w naziemnej telewizji cyfrowej.  Dotychczasowy standard nadawania DVB-T/H264 zostanie zastąpiony nowszym i bardziej efektywnym standardem DVB-T2/HEVC.
Do odbioru w/w programów w standardzie DVB-T2/HEVC konieczny jest odbiornik telewizyjny wyposażony w tuner DVB-T2/HEVC lub zewnętrzny dekoder DVB-T2/HEVC.  
Aby móc bezproblemowo sprawdzić czy Państwa odbiornik telewizyjny umożliwia odbiór programów w standardzie DVB-T2 w sieci telewizji kablowej w Tarnobrzegu i w Nowej Dębie na cyfrowym kanale K12 /226,5 MHz/ jest uruchomione testowe nadawanie kilku programów telewizyjnych w nowym standardzie. Jeśli po uruchomieniu wyszukiwania programów Państwa odbiornik odbiera testowe programy oznacza to, że jest zgodny z nowym standardem DVB-T2/ HEVC. Jeżeli jednak Twój telewizor nie jest przystosowany do odbioru standardu DVB-T2/HEVC w celu możliwości odbioru w/w programów powinieneś nabyć nowy odbiornik telewizyjny lub zaopatrzyć się w specjalny dekoder, który umożliwi odbiór telewizji w nowym standardzie.
Po zmianie w dniu 23.05.2022r standardu nadawania będzie konieczne ponowne zaprogramowanie telewizora lub dekodera /uruchomienie w telewizorze lub dekoderze funkcji wyszukiwania programów/.  
 
Informujemy, że możesz skorzystać z rządowego programu dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego (dekodera lub telewizora). Kwota dofinansowania wynosi 100 zł w przypadku zakupu dekodera i 250 zł w przypadku zakupu telewizora.
Wniosek o dofinansowanie możesz złożyć osobiście lub przez pełnomocnika za pośrednictwem:
Formularza online na platformie gov.pl
Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej – lista placówek, gdzie można złożyć wniosek.
Po złożeniu wniosku otrzymasz specjalny kod na podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie.
Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem zrealizujesz w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Realizacja świadczenia jest możliwa w wielu punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce. Wyszukiwarka sklepów, w których można zrealizować świadczenie, dostępna jest na stronie dvbt2.gov.pl/wyszukiwarka
 
Wróć do aktualności